Youtubeři na vrcholu


Kdo to je youtuber


Člověk, který nahraje vlastní silou natočené video a vloží ho na kanál Youtube. Pak čeká, kolik lidí ho zhlédne, jestli dostane like a čeká na reakce v podobě komentářů. Některé jsou kladné, některé můžou až urážet.


Když je člověk šikovný a „vyhmátne“ témata, kterými zaujme spoustu lidí, jeho popularita stoupá a on postupně začne dostávat nabídky od firem. Třeba, aby zařadil do svého dalšího videa nabídku nějaké potraviny, nebo aby upozornil na značku oblečení.
fotoaparát sony


V takovém případě už začíná vydělávat peníze.


Důvod sledování


V dnešní uspěchané době rodiče nemají kdy trávit čas se svými dětmi a ty pak hledají někoho, kdo je stejně jako ony „obyčejný“ a přesto mluví o věcech, o kterých si nemají s kým popovídat. Často ale vidí pouhou iluzi života, která je jim předkládaná pomocí monitoru.


Youtubeři vysedávají u počítačů a hrají nové hry, aby ukázali, jak jsou zajímavé, těžké, dávají návod, jak je hrát.


Nebo se promenádují v oblečení, u kterého musejí říkat, co je to za značku a pronášet názor.


Mnohdy jedou na exotickou dovolenou, kde natáčejí každý den něco zajímavého, komentují a s úsměvem od ucha k uchu ukazují a popisují pokoj, kde bydlí, u stolu natáčejí neobvyklou krmi, kterou s velkou chutí jedí a aby dostáli svému „obyčejnému životu“ pro oči ostatních, jsou ochotní se ukázat v pyžamu, dívky nenamalované, zavírající dveře od koupelny, aby všichni viděli, že žijí jako ostatní.
pití u pc


Ti, co sedí doma a sledují, jak si tito užívají, jsou smutní, že sami mají obyčejný život, kdy o prázdninách jedou na jednu dovolenou, tábor a k babičce. Touží po něčem jiném. Zkouší začít točit videa, ale většinou s tím skončí po prvních hulvátských a zesměšňujících komentářích.


Neuvědomují si, že youtubeři jsou lidé, kteří mají talent na to, aby dokázali zachytit ty nejzajímavější okamžiky.


Děti a dospívající je přesto milují.


Využití youtuberů


Když „neznámý, obyčejný člověk“ jako jsou rodiče, učitelé, lidé z okolí, začne děti a mládež poučovat, všichni nad tím mávnou rukou a stejně si dělají vše dál po svém. Ale ve chvíli, kdy je ohlášena beseda s některým z youtuberů, okamžitě se tam nahrnou a nábožně s očima visícíma na jejich rtech poslouchají. Tytéž rady, ty samé myšlenky, které slýchají kolem sebe, najednou slyší od svého idola. Teprve teď nastává chvíle, kdy si všechny ty „zbytečné“ rady zapamatovávají, kývají, že budou dodržovat pravidla, která sice slyší po milionté, ale od někoho, komu věří a po konci přednášky si stoupnou do dlouhatánské fronty, aby získali podpis. Dívky ječí, jako kdyby přijela nějaká světoznámá rocková hvězda, a kluci se mu chtějí podobat.


Mít idol je normální. To patří k dospívání. Ale je smutné, že nedokážeme své děti poučit sami a tak, aby nám věřili.  Že nemají důvěru k rodičům, ale k někomu, koho vídají na monitorech či telefonech, je důvod k zamyšlení.


4.2
09
Posted In Www